Spawanie aluminium

Ten metal oraz jego stopy często stosowane są jako materiały konstrukcyjne – stosuje się je między innymi do wytwarzania samochodowych zbiorników paliwa, przewodów klimatyzacyjnych czy felg. Materiał ten charakteryzuje się dobrymi właściwościami – jest lekki, wytrzymały, odporny na korozję, a także łatwy w kształtowaniu. Ponadto, wszelkie ubytki i uszkodzenia powstałe na elementach aluminiowych można poddać spawaniu.

Choć specjalizujemy się w różnych metodach, spawanie aluminium najczęściej wykonujemy dwiema metodami: TIG (Tungsten Inert Gas) oraz MIG (Metal Inert Gas). Metody TIG używamy do pracy na materiałach o małej grubości (także poniżej 1 mm) – jest ona wyjątkowo praktyczna, można bowiem korzystać z niej we wszystkich miejscach. Do zalet TIG z pewnością można zaliczyć wysoką jakość spoiny, która dodatkowo charakteryzuje się czystością.

Metodę MIG stosujemy natomiast do prac na materiałach o większej grubości. Metoda ta równie dobrze sprawdza się przy spawaniu czystego aluminium, jak i różnych stopów tego materiału. Wykonane w ten sposób spoiny mają dobrą jakość. Dodatkowo, MIG cechuje się wysoką wydajnością.

Do przykładowych realizacji naszej firmy w tym obszarze należą m.in.:

  • naprawa nieszczelnych zbiorników paliwa (samochodowych, maszyn rolniczych i budowlanych itd.),
  • regeneracja przerwanych przewodów klimatyzacji,
  • renowacja pękniętych felg,
  • naprawa uszkodzonych konstrukcji.

W zakresie spawania aluminium wykonujemy jednak również inne, nietypowe usługi – zainteresowanych klientów zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia naszego zakładu w Przyworach w województwie opolskim.