Spawanie aluminium
Ten metal oraz jego stopy często stosowane są jako materiały konstrukcyjne – stosuje się je między innymi do wytwarzania samochodowych zbiorników paliwa, przewodów klimatyzacyjnych czy felg. Materiał ten charakteryzuje się dobrymi właściwościami – jest lekki, wytrzymały, odporny na korozję, a także łatwy w kształtowaniu. Ponadto, wszelkie ubytki i uszkodzenia powstałe na elementach aluminiowych można poddać spawaniu.

Choć specjalizujemy się w różnych metodach, spawanie aluminium najczęściej wykonujemy dwiema metodami: TIG (Tungsten Inert Gas) oraz MIG (Metal Inert Gas). Metody TIG używamy do pracy na materiałach o małej grubości (także poniżej 1 mm) – jest ona wyjątkowo praktyczna, można bowiem korzystać z niej we wszystkich miejscach. Do zalet TIG z pewnością można zaliczyć wysoką jakość spoiny, która dodatkowo charakteryzuje się czystością.

Metodę MIG stosujemy natomiast do prac na materiałach o większej grubości. Metoda ta równie dobrze sprawdza się przy spawaniu czystego aluminium, jak i różnych stopów tego materiału. Wykonane w ten sposób spoiny mają dobrą jakość. Dodatkowo, MIG cechuje się wysoką wydajnością.

Do przykładowych realizacji naszej firmy w tym obszarze należą m.in.:

N
naprawa nieszczelnych zbiorników paliwa (samochodowych, maszyn rolniczych i budowlanych itd.),
N
regeneracja przerwanych przewodów klimatyzacji,
N
renowacja pękniętych felg,
N
naprawa uszkodzonych konstrukcji.
W zakresie spawania aluminium wykonujemy jednak również inne, nietypowe usługi – zainteresowanych klientów zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia naszego zakładu w Przyworach w województwie opolskim.
Skontaktuj się z Nami

13 + 3 =

OPOL-SPAW s.c. Andrzej Wanat, Tomasz Zarzycki

ul. Wiejska 13
46-050 Przywory
NIP: 991 039 68 50

Email

biuro@opolspaw.pl

Telefon

Tel. 77 464 35 14
Fax. 77 464 35 14

Kom. 660 472 308
Kom. 602 329 473

* Informujemy, że Państwa zgoda na przetwarzanie danych osobowych może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego ABI/IOD biuro@opolspaw.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.